» » نشست «طبقه‌بندی علوم در تمدن اسلامی با تاکید بر نقش ایرانیان»
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
تهران
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1397/06/19
نشست «طبقه‌بندی علوم در تمدن اسلامی با تاکید بر نقش ایرانیان»

گروه حوزه‌های علمیه ــ معرفی و بررسی کتاب «طبقه‌بندی علوم در تمدن اسلامی با تاکید بر نقش ایرانیان» دوشنبه، ۱۹ شهریور ماه در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ کتاب «طبقه بندی علوم در تمدن اسلامی  با تاکید بر  نقش ایرانیان(قرن‌های سوم تا  یازدهم هجری» دوشنبه ۱۹ شهریور ماه در سرای اهل قلم معرفی و بررسی می شود.

در این نشست، محمد باقر خزائیلی، یونس کرامتی  و اصغر منتظر القائم درباره کتاب «طبقه بندی علوم در تمدن اسلامی  با تاکید بر  نقش ایرانیان» سخنرانی می کنند.

کتاب «طبقه‌بندی علوم در تمدن اسلامی با تاکید بر نقش ایرانیان» به بررسی و تبیین اندیشه و آرای دانشمندان در طبقه‌بندی علوم طی هشت فصل به تبیین موضوع پرداخته است. فلاسفه نخستین گروهی بودند که به طبقه‌بندی علم، به صورت جدی، توجه کردند و در این راه فارابی با تصنیف کتاب احصاء العلوم گامی اساسی در این زمینه برداشت و به دنبال وی دیگر فلاسفه نیز به تکوین طبقه بندی علوم اهتمام ورزیدند.

معرفی و بررسی کتاب «طبقه‌بندی علوم در تمدن اسلامی با تاکید بر نقش ایرانیان» با همکاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دوشنبه ۱۹ شهریور ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سرای اهل قلم به نشانی: خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲ برپا می‌شود.

بازدیدها: 157 نظرات: 0