» » مرحله کشوری جشنواره قرآنی دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
کرمان
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1398/08/1
نام دانشگاه :
دانشگاه پیام نور

موضوع :
مرحله کشوری جشنواره قرآنی دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود

زمان :
12 تا 14 آبان 1398

توضیحات :
مرحله کشوری بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور اواسط آبان‌ماه به میزبانی استان کرمان برگزار می‌شود.


مرحله کشوری بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور اواسط آبان‌ماه به میزبانی استان کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ مرحله کشوری بیست‌و‌سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور از ۱۲ تا ۱۴ آبان‌ماه با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه، که به این مرحله راه یافته‌اند،‌ برپا می‌شود.

بر همین اساس این مسابقات به میزبانی استان کرمان برگزار می‌شود. پیش از اوایل مهرماه زمان برپایی مرحله کشوری این مسابقات اعلام شده بود که با توجه به همزمانی با مسابقات سراسری قرآن و در ادامه ایام اربعین با تعویقی حدوداً یک ماهه مواجه شد.

بیست‌وسومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور در بخش‌های آوایی، معارفی، پژوهشی، ادبی، هنری و فناوری و در ۳۴ رشته برگزار می‌شود.

بخش آوایی این مسابقات که طی روزهای ۱۲ تا ۱۴ آبان‌ماه برگزار می‌شود شامل رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، دعا و مناجات‌خوانی، اذان و تواشیح و هم‌خوانی قرآن کریم است.

همچنین در بخش معارفی نیز مسابقات در رشته‌های آشنایی با احادیث اهل‌ بیت(ع)، آشنایی با سیره معصومین(ع)، آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن و احكام، پرسمان معارفی و سبک زندگی اسلامی ایرانی برگزار شده است.

بخش پژوهشی در رشته‌های مقاله‌نویسی و تلخیص کتاب، بخش فناوری در رشته‌های تولید نرم‌افزار، کانال‌های مجازی قرآنی و تولید اپلیکیشن، بخش هنری در رشته‌های خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، تذهیب، معرق و منبت، فیلم کوتاه و طراحی پوستر و بخش ادبی نیز در رشته‌های شعر، داستان‌، نمایش‌نامه‌نویسی و فیلم‌نامه‌نویسی برگزار شده است.

بازدیدها: 691 نظرات: 0