» » فراخوان اولین همایش «معنویت‌های نوظهور؛ شاخصه‌ها و نقدها» منتشر شد
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
قم
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1398/06/13
نام دانشگاه :
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

موضوع :
فراخوان اولین همایش «معنویت‌های نوظهور؛ شاخصه‌ها و نقدها» منتشر شد

زمان :
تابستان و پاییز 1398

توضیحات :
فراخوان اولین همایش ملی «معنویت های نوظهور؛ شاخصه‌ها و نقدها» با هدف شفاف‌سازی و آگاهی‌بخشی در زمینه معنویت‌های نوظهور منتشر شد.


فراخوان اولین همایش ملی «معنویت های نوظهور؛ شاخصه‌ها و نقدها» با هدف شفاف‌سازی و آگاهی‌بخشی در زمینه معنویت‌های نوظهور منتشر شد.

به گزارش ایکنا؛ فراخوان اولین همایش ملی «معنویت های نوظهور؛ شاخصه‌ها و نقدها» با هدف شفاف‌سازی و آگاهی‌بخشی در زمینه معنویت‌های نوظهور؛ دستیابی به شاخص‌های کارآمد در زمینه گونه‌شناسی، درجه‌بندی و ارزیابی معنویت‌های نوظهور و زمینه‌سازی برای کشف ظرفیت‌های بالقوه مطالعاتی به فعلیت در آوردن آن‌ها منتشر شد.

محورهای این همایش علمی بدین قرار است: گونه‌شناسی معنویت‌های نوظهور، علل گسترش جریان‌های معنوی نوظهور، آسیب‌شناسی مواجهه با معنویت‌های نوظهور، تکنیک‌های عملی مؤثر برای مواجهه با گسترش معنویت‌های نوظهور، مرز بدعت و نوآوری در معنویت گرایی، نسبت معنویت‌های نوظهور با معنویت اسلامی، تأثیر معنویت‌های نوظهور بر سبک زندگی دینی، نقش رسانه و فضای مجازی در پیدایش و گسترش معنویت‌های نوظهور، نقد معنویت‌های نوظهور از دریچه دیگر ادیان، ریشه‌های تاریخی معنویت‌های نوظهور در ایران و جهان، جریان‌شناسی منتقدان معنویت‌های نوظهور، نقش زنان در معنویت‌های نوظهور، گسترش معنویت‌های نوظهور از طریق علوم جدید و آسیب‌‌شناسی آن، نقد آموزه‌ها و شخصیت‌‌ها و جریان‌های مطرح در معنویت‌‌های نوظهور، معنویت‌های نوظهور و چالش ‌های حقوقی آن.

آخرین فرصت ارسال چکیده مقالات ۳۱ شهریورماه ۹۸ و آخرین مهلت ارسال اصل مقالات ۳۰ آبان‌ماه است. 

یادآور می‌شود، دبیرخانه ‌همایش در شهر قم، چهارراه شهدا، خیابان معلم، پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی واقع است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های ۰۲۵۳۱۱۵۱۴۴۴ و ۰۲۵۳۱۱۵۱۳۸۲ و ۰۹۹۰۰۹۸۹۰۳۱ تماس بگیرند.

بازدیدها: 189 نظرات: 0