» » آغاز مرحله مقدماتی جشنواره قرآنی «آیه‌های مهربانی» از ۲۵ خرداد
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
تهران
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1398/03/26
نام دانشگاه :
----

موضوع :
آغاز مرحله مقدماتی جشنواره قرآنی «آیه‌های مهربانی» از ۲۵ خرداد

زمان :
۲۵ تا ۲۹ خردادماه 1398

توضیحات :
مرحله مقدماتی جشنواره قرآنی «آیه‌های مهربانی» ۲۵ تا ۲۹ خردادماه در پنج پهنه تهران برگزار می‌شود.


مرحله مقدماتی جشنواره قرآنی «آیه‌های مهربانی» ۲۵ تا ۲۹ خردادماه در پنج پهنه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ دومین جشنواره قرآنی «آیه‌های مهربانی» ویژه پرسنل شهرداری تهران و خانواده آنها با مشارکت شورای عالی قرآن شهرداری تهران، معاونت توسعه منابع انسانی اداره‌کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی در بخش شفاهی طی دو مرحله مقدماتی و نهایی برگزار می‌شود.

مرحله مقدماتی این جشنواره از ۲۵ تا ۲۹ خردادماه در پنج پهنه‌ غرب به میزبانی منطقه ۲۲، پهنه شرق به میزبانی منطقه ۱۴، پهنه شمال به میزبانی منطقه ۱، پهنه جنوب به میزبانی منطقه ۲۰ و پهنه مرکزی به میزبانی منطقه ۶ آغاز می‌شود.

این مسابقات در دو بخش بانوان و آقایان و گروه سنی زیر ۱۵ سال و بالای ۱۵ سال در رشته‌های قرائت ترتیل و تحقیق، حفظ در رشته‌های ۲۰ و ۱۰ جزء و کل قرآن، اذان با پیش‌بینی حضور ۶۰۰ نفر در هر پهنه برگزار خواهد شد.

همچنین مرحله کتبی این دوره از مسابقات شامل تفسیر سوره مبارکه الرحمن حجت‌الاسلام محسن قرائتی، در ماه مبارک رمضان با حضور سه هزار و ۸۰۰ نفر برگزار شد. همچنین در رشته خوشنویسی و آثار تجسمی نیز ۱۰۰ نفر و در رشته اشعار نیز ۸۱ نفر شرکت کردند که پنج تا هشتم تیرماه رقابت در رشته‌های خوشنویسی و اشعار در گالری منطقه ۱۳ برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود، مرحله نهایی این مسابقات ۱۰ و ۱۱ تیرماه در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) برگزار می‌شود. همچنین آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان دهه سوم تیرماه برپا خواهد شد.

بازدیدها: 32 نظرات: 0