» » پانزدهمین همایش دکترین مهدویت ۲۹ فروردین برگزار می‌شود
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
قم
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1398/01/28
نام دانشگاه :
مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره)

موضوع :
پانزدهمین همایش دکترین مهدویت ۲۹ فروردین برگزار می‌شود

زمان :
پنجشنبه 29 فروردین 1398

توضیحات :
پانزدهمین همایش دکترین مهدویت ۲۹ فروردین ماه با سخنرانی آیت‌الله اراکی و حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی در قم برگزار می‌شود.


پانزدهمین همایش دکترین مهدویت ۲۹ فروردین ماه با سخنرانی آیت‌الله اراکی و حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی در قم برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی حسین‌پور، دبیر اجرایی پانزدهمین همایش دکترین مهدویت، امروز، ۲۶ فروردین‌ماه، در نشستی خبری در مؤسسه آینده روشن در قم از برگزاری این دوره همایش در روز ۲۹ فروردین خبر داد و گفت: طی دو سال اخیر رویکرد همایش تغییر یافته و مشارکت بیشتری از سوی مراکز دانشگاهی و حوزوی شاهد هستیم.


وی ادامه داد: از جمله این مراکز می‌توان به مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، جامعة المصطفی(ص)، مرکز مهدی موعود، دانشگاه امام صادق(ع) و باقرالعلوم(ع) اشاره کرد.


وی افزود: پیش‌نشست‌هایی در این مراکز برگزار شده و مقالات پذیرفته شده فرصت ارائه در همایش را می‌یابند؛ ۶۴ مقاله فرصت ارائه در کمیسیون‌های چهارگانه را خواهند داشت.


حسین‌پور با بیان اینکه مجوز isc برای همایش دریافت شده است، اظهار کرد: ۶۴ مقاله که فرصت ارائه خواهند یافت علمی پژوهشی و علمی ترویجی هستند و در شماره اخیر فصلنامه‌های مشرق موعود و آدینه شده منتشر خواهند شد و مابقی نیز در شماره‌های بعدی منتشر می‌شوند.


دبیراجرایی این همایش اظهار کرد: تاکنون نزدیک به صد مقاله از مراکز علمی و ۱۲۰ مقاله به صورت آزاد به دبیرخانه رسیده است که ۶۴ مقاله فرصت ارائه می‌یابند و ۱۵۰ مقاله نیز امتیاز لازم برای چاپ در مجموعه مقالات را به دست آورده‌اند.


حسین‌پور با بیان اینکه جشنواره ملی مهدویت در راستای این همایش با همکاری جهاد دانشگاهی قم برگزار شد و محورهای آن دقیقاً محورهای همایش دکترین مهدویت یعنی مهدویت و چالش‌ها بود، اظهار کرد: بیوت مراجع، شخصیت‌های لشکری و کشوری در اختتامیه همایش دکترین مهدویت حضور دارند و ده میهمان خارجی نیز داریم؛ همچنین همایش به علت شرائط اقتصادی از دو روز به یک روز کاهش یافت.


وی با تشریح جزئیات اختتامیه بیان کرد: این مراسم ساعت هشت صبح روز پنجشنبه، ۲۹ فروردین، با سخنرانی آیت‌الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آغاز می‌شود و سخنران اختتامیه نیز حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی، رئیس جامعةالمصطفی، است که ساعت ۱۷:۳۰ آغاز می‌شود، همچنین از ساعت ۱۱ کمیسیون‌های همایش آغاز خواهد شد و تا مراسم اختتامیه ادامه می‌یابد.


وی افزود: این همایش در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد و در ۱۸ موضوع از ۱۸ مهدی‌یاور تجلیل می‌شود که دو مرکز مهدی یاور نیز در زمره مهدی یاوران هستند.

بازدیدها: 961 نظرات: 0