» » کنگره بین‌المللی بزرگداشت آیت الله سیدمحمود شاهرودی برگزار می‌شود
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
سمنان
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1397/06/18
نام دانشگاه :
----

موضوع :
کنگره بین‌المللی بزرگداشت آیت الله سیدمحمود شاهرودی

زمان :
پاییز 1397 و بهار 1398

توضیحات :
حجت‌الاسلام والمسلمین عباس نصیری‌فرد از برپایی دو پیش کنگره و کنگره اصلی بزرگداشت آیت الله سیدمحمود شاهرودی(ره) در یک سال آتی خبر داد.


گروه اندیشه ــ حجت‌الاسلام والمسلمین عباس نصیری‌فرد از برپایی دو پیش کنگره و کنگره اصلی بزرگداشت آیت الله سیدمحمود شاهرودی(ره) در یک سال آتی خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین عباس نصیری‌فرد، دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی بزرگداشت آیت الله سیدمحمود شاهرودی با اعلام این خبر، به بیان چرایی برپایی این کنگره پرداخت و گفت: آیت الله سیدمحمود شاهرودی(ره) دارای ابعاد شخصیتی ویژه‌ای است که باید به مردم و نسل جوان طلبه معرفی شود، به همین منظور کنگره بزرگداشتی اردیبهشت ۹۸ در قم برگزار می‌شود.
وی افزود: ایشان بعد از ارتحال آیت الله بروجردی به عنوان یکی از مراجعی که زعامت حوزه شیعه را در داخل و خارج کشور دارا بود، شناخته می‌شد.
نصیری فرد با اشاره به بُعد اجتماعی آیت الله شاهرودی اظهار کرد: ایشان علاوه بر خدمات اجتماعی، در عرصه سیاست نیز خوش درخشید و به عنوان یک «مرجع انقلابی» شناخته شد. ایشان در دفاع از امام خمینی(ره) نامه‌هایی علیه محمدرضا پهلوی نوشت و منشأ خدمات ارزشمندی به انقلاب اسلامی بود.
 وی با علام اینکه کنگره در سه مرحله برگزار می‌شود، گفت: پیش کنگره اول آذر ۹۷ در حوزه علمیه نجف اشرف با حضور مراجع تقلید و علمای آن حوزه و سپس اسفند ۹۷ در زادگاه شاهرود و کنگره نهایی اردیبهشت ۹۸ با حضور مراجع تقلید، علما، فضلا و عموم مردم در قم برگزار خواهد شد و فراخوان مقاله برای کنگره نیز به زودی اعلام می‌شود.

بازدیدها: 153 نظرات: 0