» » آخرین مهلت ارسال مقاله به همایش «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت»
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان

1397/06/17
نام دانشگاه :
----

موضوع :
آخرین مهلت ارسال مقاله به همایش «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت»

زمان :
14 و 15 اسفند1397

توضیحات :
دبیر اجرایی همایش «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» با اشاره به برگزاری این همایش به همت معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: مهلت ارسال چکیده مقالات برای این همایش علمی تا اسفندماه ۱۳۹۷ است.


گروه حوزه‌های علمیه ــ دبیر اجرایی همایش «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» با اشاره به برگزاری این همایش به همت معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: مهلت ارسال چکیده مقالات برای این همایش علمی تا اسفندماه ۱۳۹۷ است.

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام عیسی بابامیر، دبیر اجرایی همایش «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی وابسته به پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی افتخار دارد با توجه به برگزاری موفقیت‌آمیز همایش بین‌المللی آموزه‌های دینی و مسئله نفس و بدن در اسفندماه ۱۳۸۹ با حضور ۲۵ اندیشمند خارجی و شمار کثیری از فرهیختگان داخلی که آثار ارائه‌شده در قالب ۷ مجلد مجموعه‌مقالات همایش و نیز ۱۵ عنوان کتاب مرتبط عرضه گردید، دومین همایش در ذیل کلان‌طرح «رابطه نفس و بدن» را برگزار کند.
وی با بیان اینکه عنوان این همایش بین‌المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت خواهد بود ادامه داد: هدف از برگزاری دومین همایش علمی، پرداختن به یکی از مهم‌ترین و بنیادی‌ترین موضوعات فلسفی و الهیاتی-کلامی در مراکز دانشگاهی و حوزه‌های علمی دنیا است.
دبیر اجرایی همایش بین‌المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت اظهار کرد: نفس‌شناسی فلسفی، فلسفه ذهن و موضوع جاودانگی انسان امروزه از قابل توجه‌ترین موضوعات در زمینه علوم شناختی، الهیات فلسفی، فلسفه و کلام اسلامی و انسان‌شناسی فلسفی است که در ادیان ابراهیمی به‌ویژه در مسیحیت و اسلام نیز اهتمام خاصی بدان شده است.
وی عنوان کرد: این همایش که مراحل مقدماتی آن از سال ۱۳۹۵ آغاز شده، در ۱۴ و ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد و عنوان‌های اصلی همایش «مفهوم مرگ»، «مفهوم جاودانگی»، «ملاک این‌همانی شخصی»، «بقای پس از مرگ» و «حیات پس از مرگ» هستند و از محققان خواسته شده است در قالب ۴۰ ریزعنوان به بررسی مسائل فلسفی و الهیاتی در مسئله جاودانگی نفس بپردازند.
وی گفت: دبیری علمی این همایش را حجت‌الاسلام والمسلمین سید یدالله یزدان‌پناه برعهده دارند و میثم فصیحی نیز دبیر اجرایی همایش در بخش خارجی است.
بابامیر بیان کرد: مهلت ارسال چکیده مقالات برای این همایش علمی، تا اسفندماه ۱۳۹۷ و مهلت ارسال اصل مقالات نیز تا شهریورماه ۱۳۹۸ خواهد بود و مقالات پذیرفته‌شده در این همایش با درجه علمی-پژوهشی، پذیرش خواهند شد و مقالات برتر در فصلنامه علمی-پژوهشی نقدونظر منتشر می‌شوند.
بابامیر تصریح کرد: در راستای این همایش، در دی ماه سال ۱۳۹۶ نخستین پیش‌نشست همایش با عنوان «نظریه‌های جاودانگی نفس در فلسفه و الهیات» با حضور رضا اکبری استاد دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد و مطابق برنامه‌ریزی‌ها مقرر شده است تا پایان سال جاری نیز دو پیش‌نشست دیگر برگزار شود.
وی بیان کرد: تاکنون نزدیک به ۸۰ چکیده مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که ۵۰ عنوان چکیده پذیرفته شده و در دست تألیف هستند و نزدیک به ۱۰ عنوان مقاله نیز به دبیرخانه این همایش تحویل شده است.

بازدیدها: 151 نظرات: 0