» » ترجمه کتاب گرانسنگ «الغدیر» به‌فارسی رونمایی می‌شود
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
تهران
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1397/06/3
نام دانشگاه :
بنیاد فرهنگی امامت

موضوع :
ترجمه کتاب گرانسنگ «الغدیر» به‌فارسی رونمایی می‌شود

زمان :
پنجشنبه 8 شهریور 1397

توضیحات :
مراسم رونمایی از ترجمه کتاب گرانسنگ «الغدیر» به فارسی همزمان با ایام عید سعید غدیر برگزار می‌شود.


گروه حوزه‌های علمیه ــ مراسم رونمایی از ترجمه کتاب گرانسنگ «الغدیر» به فارسی همزمان با ایام عید سعید غدیر برگزار می‌شود.

سبحانی افزود: این مراسم از ساعت ۱۱ تا ۱۳ روز یادشده در بنیاد فرهنگی امامت واقع در خیابان شهیدین پلاک ۵۷ با حضور جمعی از امامت‌پژوهان و طلابو فضلای حوزه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه الغدیر یک موسوعه بزرگ علمی و دینی است بیان کرد: اگر کسی اندکی ۱۱ جلد این موسوعه را تورق کند می‌بیند که همه دانش‌های مرتبط استخدام شده و معارف گوناگون در آن بیان شده است.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی امامت با بیان اینکه شرح‌هایی که عالمان اهل سنت بر این اثر نوشته‌اند نشانگر اهمیت فوق‌العاده آن است تصریح کرد: ایشان با اینکه متولد ایران است ولی برای فارسی زبانان کمتر بازشناسی شده است زیرا این اثر به عربی است و ترجمه فارسی فاخری از آن نیز در دست نبوده است.

وی افزود: قبل از انقلاب ترجمه‌ای از این کتاب منتشر شد که دارای اشکالات متعددی است؛ از جمله اینکه بخش‌هایی از کتاب ترجمه نشده است؛ اشعار کتاب هم یا ترجمه نشده و یا دارای ترجمه بسیار مبهمی است.

سبحانی اظهار کرد: از این رو بنیاد فرهنگی امامت تصمیم گرفت تا ترجمه فاخر فارسی از الغدیر را منتشر کند که کار ترجمه از ده سال قبل توسط بنیاد و با حمایت خیرین و بدون صرف بودجه دولتی آغاز شد و ابوالقاسم حسینی ژرفا کار ترجمه بر عهده گرفتند و ایده کار هم توسط استاد محمود حکیمی عنوان شد.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی امامت با بیان اینکه این کار دارای نمایه دقیق و فهرست بسیار مناسب و خوبی است عنوان کرد: من از رسانه‌ها درخواست دارم تا این اثر فاخر را معرفی کنند و به تبلیغ و ترویج آن بپردازند.

بازدیدها: 238 نظرات: 0