» » اعلام آخرین جزئیات از جشنواره قرآنی دانشگاه فرهنگیان
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان

1397/04/13
نام دانشگاه :
دانشگاه فرهنگیان

موضوع :
اعلام آخرین جزئیات از جشنواره قرآنی دانشگاه فرهنگیان

زمان :
تابستان 1397

توضیحات :
مدیرکل فرهنگی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به برگزاری مرحله کشوری بیست و هشتمین دوره جشنواره قرآن و عترت این دانشگاه در ماه‌های آینده به بیان آخرین جزئیات این جشنواره پرداخت.


گروه مسابقات ــ مدیرکل فرهنگی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به برگزاری مرحله کشوری بیست و هشتمین دوره جشنواره قرآن و عترت این دانشگاه در ماه‌های آینده به بیان آخرین جزئیات این جشنواره پرداخت.

کامران میرمعینی، مدیرکل فرهنگی دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به اینکه بیست و هشتمین دوره جشنواره قرآن و عترت این دانشگاه در مراحل مقدماتی و استانی برگزار شده است، گفت: با برگزاری این مراحل شرایط و مقدمات برای برگزاری مرحله کشوری این مسابقات فراهم شده است.
وی افزود: تلاش داریم تا در مرداد یا شهریورماه مرحله کشوری این جشنواره برگزار شود، یکی از گزینه‌های حدی میزبانی مشهد مقدس است. هماهنگی‌های اولیه و تمهید مقدمات تقریباً نهایی شده اما هنوز میزبانی مشهد قطعی نشده است و طی روزهای آینده به جمع‌بندی خواهیم رسید.
میرمعینی با بیان اینکه شهرهای شیراز و اصفهان نیز به عنوان گزینه‌های بعدی میزبان مطرح شده است، تصریح کرد: با این وجود شهر مشهد جدی‌ترین گزینه میزبانی از مرحله کشوری این جشنواره است و این موضوع تا هفته آینده مشخص خواهد شد. سال گذشته که میزبانی جشنواره ملی برعهده دانشگاه فرهنگیان بود، شهر مشهد به عنوان میزبان انتخاب شده بود.
مدیرکل فرهنگی دانشگاه فرهنگیان همچنین اظهار کرد: ما تلاش می‌کنیم زمانی که دانشگاه‌ها دایر هستند و دانشجویان حضور فعالی در دانشگاه دارند، مراحل مقدماتی را برگزار کنیم؛ چرا که اعتقاد داریم، دنبال کردن برنامه‌های قرآنی در این زمان‌ها توسط دانشجویان و تأثیرگذاری این برنامه‌ها افزایش خواهد یافت.
وی در مورد آمار حاضران در بیست و هشتمین دوره جشنواره قرآن و عترت فرهنگیان عنوان کرد: امسال به نسبت سال‌های گذشته با کاهش تعداد شرکت‌کنندگان مواجه بوده‌ایم که دلایل مختلفی دارد و باید در جلسات خاصی مورد بررسی قرار بگیرد. ما امسال حدود ۵۰۰۰ ثبت نام کننده داشته‌ایم که نسبت به سال قبل کاهش داشته است.
میرمعینی با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم تا تعداد حاضران در جشنواره به سقف سال‌های گذشته و حتی بیشتر هم برسد، گفت: این کار نیاز به تغییرات و سیاست‌گذاری‌های خاصی دارد.
مدیرکل فرهنگی دانشگاه فرهنگیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد تعداد افراد حاضر در مرحله کشوری این جشنواره، گفت: در این دوره از جشنواره قریب به ۱۲۰۰ شرکت‌کننده حضور خواهند داشت که این افراد در بخش‌های مختلف خواهند بود.
وی در ادامه به آغاز شدن فرآیند داوری، بخش‌هایی که شامل ارسال اثر است، اشاره کرد و افزود: امسال برای اولین آزمون رشته‌های کتبی را به صورت آنلاین در سراسر کشور برگزار می‌کنیم. این آزمون هفته آینده برگزار می‌شود و دیگر لازم نیست، تمام شرکت‌کنندگان بخش کتبی یک جا حضور داشته باشند. این آزمون در ۹ رشته کتبی و در سراسر کشور و در پردیس‌های استانی برگزار خواهد شد.
 مدیرکل فرهنگی دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: جشنواره‌ای که ما برگزار می‌کنیم، قریب ۵۰ رشته دارد که حدود ۳۶ رشته آن در بخش قرآن و عترت برگزار می‌شود. حدود ۲۰ رشته نیز در بخش‌های هنری و فرهنگی و براساس نیازهایی که برای فرهنگیان وجود دارد، تعریف شده است.

بازدیدها: 140 نظرات: 0