» » برگزاری مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن در اردبیل
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
اردبیل
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1397/04/13
برگزاری مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن در اردبیل

مدیر اداره قرآن اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از برگزاری مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن استان اردبیل در نیمه‌های تیرماه خبر داد و گفت: این مسابقات بعد از برگزاری آزمون معارفی برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا هژبری، مدیر اداره قرآن اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به برگزاری مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن در این استان، گفت: فاز استانی این مسابقات با برگزاری آزمون معارفی در روز ۲۱ تیرماه که به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود، آغاز خواهد شد.
وی افزود: پس از آن و در روز ۲۲ تیرماه نیز شاهد برگزاری مرحله استانی بخش آوایی خواهیم بود. این مسابقات در دو بخش بانوان و آقایان و در مهدیه اردبیل برگزار خواهد شد، همچنین در این دوره از مسابقات ۷۵ شرکت‌کننده در بخش آقایان و ۶۳ نفر نیز در بخش بانوان حضور خواهند داشت.
هژبری در ادامه از برگزاری آزمون ورودی مفاهیم برای شرکت‌کنندگان در این مسابقات خبر داد و بیان کرد: نمره‌ای که شرکت‌کنندگان در این آزمون به دست می‌آورند در نمره نهایی آنها تأثیرخواهد گذاشت و لذا لازم است تا از این حیث حضور مثمرثمرتری داشته باشند.
مدیر اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در بخش دیگری از این گفت‌وگو به برگزاری اردوی آمادگی برای برگزیدگان مرحله استانی این مسابقات اشاره و اظهار کرد: بعد از برگزاری مسابقات و مشخص شدن نفرات برگزیده، اردوی آمادگی و آموزشی با حضور اساتید قرآنی برگزار می‌شود.
وی همچنین به برگزاری مرحله شهرستانی این مسابقات در اردیبهشت‌ماه امسال اشاره کرد و گفت: در مرحله شهرستانی از هر رشته سه نفر به مرحله استانی راه پیدا کردند. همچنین در چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان اردبیل مجموعاً ۱۰۰۰ نفر ثبت نام داشته‌اند، این رقم سال گذشته حدود ۸۰۰ نفر بوده است.
یادآور می‌شود، مرحله استانی چهل‌‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان‌های مخلتف از اوایل تیرماه آغاز شده و تا نیمه‌های مردادماه ادامه دارد.

بازدیدها: 29 نظرات: 0