» » برگزاری محفل انس با قرآن در بیت علامه طباطبایی
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
قم
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1396/08/17
برگزاری محفل انس با قرآن در بیت علامه طباطبایی

گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون فرهنگی دانشکده تفسیر و معارف قرآن کریم قم از برگزاری ۱۶ عنوان برنامه در هفته قرآنی دانشگاه خبر داد و گفت: یکی از ویژه‌برنامه‌های این هفته برگزاری محفل انس با قرآن در بیت علامه طباطبایی است.

مهیار خانی‌مقدم، معاون فرهنگی دانشکده تفسیر و معارف قرآن قم، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به برنامه‌های این دانشکده برای هفته قرآنی دانشگاه‌ها، گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که در این هفته در نظر گرفته شده است، برگزاری محفل انس با قرآن در منزل علامه طباطبایی و در شب رحلت ایشان است.

وی با اشاره به اینکه این محفل در شب ۲۳ آبان‌ماه برگزار می‌شود،‌ افزود: این محفل نورانی با حضور نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید و بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود. همچنین برنامه‌ریزی شده است تا یکی از مراجع عظام تقلید در این محفل نورانی سخنرانی داشته باشد.

خانی‌مقدم در ادامه به برگزاری ۱۶ عنوان برنامه قرآنی در هفته قرآنی دانشگاه‌ها در دانشکده تفسیر و معارف قرآن قم اشاره و تصریح کرد: از جمله دیگر برنامه‌هایی که در دانشکده تفسیر و معارف قرآن کریم در نظر گرفته شده است برگزاری خیمه قرآنی در دانشگاه است. همچنین برنامه اعزام نمایندگان دانشکده برای دیدار با مقام معظم رهبری در روز اربعین نیز در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی دانشکده تفسیر و معارف قرآن کریم قم همچنین به برگزاری دو محفل انس با قرآن در خوابگاه‌های دانشجویی در این هفته خبر داد و اظهار کرد: دیدار فعالان قرآنی دانشکده با شهدای قرآنی استان قم و همچنین ختم دسته جمعی قرآن کریم توسط دانشجویان از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده است. 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ارسال روزانه پیامک در ایام هفته قرآنی دانشگاه اشاره و بیان کرد: برگزاری نشست علمی پیرامون علامه طباطبایی در روز دوشنبه، ۲۲ آبان‌ماه و نیز اهدای یک جلد قرآن کریم به دانشجویان جدیدالورود از دیگر برنامه‌های است که در هفته قرآنی دانشگاه در این دانشکده برگزار می‌شود.

خانی‌مقدم در پایان به اجرای سنجش قرآنی دانشجویان در این هفته اشاره و اظهار کرد: در این هفته از همه دانشجویان سنجش قرآنی به عمل خواهد آمد و از ان خواهیم خواست تا یک سوره از قرآن را تلاوت کنند تا توسط داوران تعیین سطح شوند.

بازدیدها: 1 341 نظرات: 0