» » برگزاری ۱۰ محفل با تلاوت «عبدالکاظم حیدری» در هرمزگان
قرائت
تفسیر وتدبر
سخنرانی و نشست
همایش و کنگره
مسابقه و جشنواره
پایان نامه و کتاب
انتخاب استان
هرمزگان
قرائت
تفسیر
سخنرانی
همایش
مسابقه
پایان نامه

1397/03/20
برگزاری ۱۰ محفل با تلاوت «عبدالکاظم حیدری» در هرمزگان

گروه جلسات و محافل ــ کارشناس فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان گفت: محافل قرآنی از ۱۱ تا ۲۰ خرداد‌ماه در برخی مناطق استان هرمزگان و بیشتر در مناطق پر آسیب استان با هدف تأثیرگذاری بر جوانان در حال برگزاری است.

جاسم نیسی، کارشناس فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان در رابطه با برگزاری محافل قرآنی ویژه ماه رمضان در این استان در گفت‌وگو با ایکنا، گفت: مجری طرح محفل قرآنی استان هرمزگان معاونت فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان است. البته برای برگزاری یک برنامه منسجم و دقیق لازم است تا چندین دستگاه با هم همکاری کنند تا نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشد در همین راستا سازمان اوقاف و امور خیریه برای هماهنگی با آستان امامزاده سیدمظفر(ع) و امامزاده سلطان محمد(ع) که از امامزادگان شاخص استان هستند، با ما همکاری بسیاری داشت.

وی ادامه داد: این محافل هر شب از جمعه، ۱۱ خرداد، مصادف با ۱۶ ماه مبارک رمضان تا فردا، ۲۰ خرداد در برخی مناطق استان هرمزگان از جمله یادمان شهدای گمنام جزیره هرمز، جزیره قشم، شهرستان رودان، همچنین اماکن متبرکه مساجد و حسینیه‌ها در بندرعباس برپا شده است و در واقع در مناطقی که با ضعف فرهنگی مواجه هستند این رویداد را به منظور تأثیرگذاری بر جوانان و وارد کردن قرآن بر زندگی مردم در نظر گرفتیم.

نیسی گفت: حضور جمع کثیری از جوانان در جلسات و استقبال بالای خانواده‌ها از محافل نشان می‌دهد که این جلسات چقدر تأثیرگذار بوده، امیدواریم که از قرآن در زندگی‎هایشان استفاده و از برکات آن نیز بهره‌مند شوند.

کارشناس فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان اظهار کرد: به دلیل آنکه عبدالکاظم حیدری، قاری مطرح استان خوزستان که در اکثر کشورهای اسلامی قرائت قرآن داشته است قاری مدعو جلسه بود، استقبال بالایی از محافل شد، همچنین برخی تقاضای برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن با حضور استاد حیدری را داشتند. با توجه به  این استقبال، تشویق شدیم تا شرایط برای انجام این تقاضا‌ها و حتی برپایی محافل بیشتر و مسابقات قرآن در استان هرمزگان مهیا شود.

وی تصریح کرد: البته برگزاری جلسات این‌چنینی با حضور قاریان بین‌المللی مستلزم هزینه‌ است و یک الگو خاصی دارد که سازمان اوقاف برنامه‌ریزی می‌کند به طور مثال برای قاریان بین‌المللی هزینه بلیت رفت و برگشت هواپیما، هدایا و... باید در نظر گرفته شود و حتی برای قاریان برتر استان نیز باید به هزینه تهیه هدیه را در نظر داشت که اگر تأمین شود، مجدد اجرای این برنامه‌ها را از سر خواهیم گرفت.

نیسی در پایان گفت: دانشور، مدیرکل ورزش وجوانان و علی خواجه‌فینی، معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان هرمزگان در اجرای این فعالیت ما را بسیار حمایت کردند.

بازدیدها: 89 نظرات: 0